Okres między wrześniem a grudniem nie należy do lekkich momentów dla naszej psychiki. Jesień potrafi przez długi czas być ciepła i złota, ale też jesienna szaruga bardzo szybko odbiera nam witalność i naturalną radość istnienia. O tej porze roku łatwo ulegamy nastrojowi przygnębienia, bierności, a nasze życie sprowadza się do fizjologicznej egzystencji, z dnia na dzień.

Katarzyna
Ból karku od smartfona
Smartfonizacja to dziś ogólnospołeczny trend, który jednak ma więcej cech epidemii na skalę światową niż samej tylko mody. Rzeczywiście telefony komórkowe stały się największym nałogiem XXI wieku, a socjologowie nazywają to uzależnienie fonoholizmem.
Zespół cieśni nadgarstka
Choć zespół cieśni nadgarstka może współistnieć z wieloma innymi chorobami (jak choroby reumatyczne, gruźlica, niedoczynność tarczycy), często my sami na niego „pracujemy”, wykonując czynności wymagające powtarzania jednakowych ruchów palców i nadgarstka.
Jak psychicznie przygotować się na powrót do pracy i szkoły
Beztroski czas wakacji bezlitośnie dobiega końca. Nasz mały uczeń może mieć większy problem przestawić się na tryb codziennych obowiązków ☹ Przecież tak fajnie było spać do której się chce i spędzać dni na dziecięcych przyjemnościach!
Dzień Pracoholików
Pracoholizm to jedno ze współczesnych uzależnień. Według szacunków dotyczy 5% całej populacji. Jest stanem psychicznym oznaczającym bardzo silną wewnętrzną potrzebę (wręcz przymus) podejmowania działań związanych z pracą zawodową, koniecznością myślenia o pracy z równoczesnym dyskomfortem i spadkiem nastroju w sytuacjach, gdy trudno zajmować się czynnościami z nią związanymi.
Światowy Dzień Karmienia Piersią
Mimo że karmienie piersią to najbardziej naturalny sposób odżywiania nowo narodzonego dziecka, nieustannie wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Najczęstszą obawą jest to, czy laktacja w ogóle „ruszy” i czy dziecko będzie dobrze odżywione samym mlekiem matki.